Hoppa till sidans innehåll

Styrelsen & andra förtroendevalda


Styrelsen består av (årtal anger årsmöte då mandatperioden går ut):

Ordförande Jesper Lindström - 2022
Vice ordförande Anna Nagy-Karlsson - 2022
Sekreterare Mats Dahlstedt - 2023
Kassör Johny Sjöberg - 2023
Ledamot Magnus Emilsson - 2023
  Morgan Persson 2022
  Håkan Sundell -2022
  Larseric Elestig - 2022
  Stina Lawner - 2023
   

Nationella sektionen (-2022):

Mats Dahlstedt (sammankallande)

Larseric Elestig

Torvald Andersson

Johan Nykvist

 

Internationella sektionen (-2022):

Magnus Emilsson (sammankallande)

Robert Blad

Joakim Gustafsson

 

Utbildningssektionen (-2022):

Johan Lärfars (sammankallande)

Magnus Emilsson 

Robert Blad

Tommy Persson

 

Sektionen för internationellt gevärsskytte (-2022):

Tommy Persson (sammankallande)

Morgan Persson

 

Handikappsektionen (-2022):

Magnus Emilsson (sammankallande)

Robert Blad

 

Banchef (-2022):

Vakant

Materialförvaltare (-2022):

Håkan Sundell

Säkerhetsansvarig (-2022):

Håkan Sundell

 

Revisor (-2022):

Roland Persson

Revisorsuppleant (-2022):

Johan Lärfars

Valberedning (-2022):

Bo Persson (sammankallande)

Therese Kant

Tävlingskoordinator (serietävlingar):

Robert Blad

Uppdaterad: 13 MAJ 2018 16:03 Skribent: Mats Dahlstedt

Medlemssidorna... 

Som medlem i Falu Sport- & PSK har du möjlighet att se betydligt mer innehåll på hemsidan än vad som visas offentligt. För att få tillträde till dessa sidor behöver du registrera din e-postadress i föreningens medlemsregister. En kort film om hur du loggar in hittar du här! 

Mejla webmaster på This is a mailto link om du vill få tillgång till medlemssidorna.

Tävlingskalendrar:

Dalakretsens tävlingsprogram

Pistolskytteförbundets tävlingskalender

Skyttesportförbundets tävlingskalender

Postadress:
Falu Sport- & PSK
Box 1097
79110 Falun

Besöksadress:
Box 1097
79110 Falun

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: falusport@falusport....

Se all info

SISU Idrottssutbildarna

grasroten_190x150